405443. SPINDERENDE LÆNESTOL, et par, Dahléns Dalum, anden halvdel af det 20. århundrede.
Polstring med dekoration af blomster. Løse hynder. En mærket til fods.
Sædehøjde 40 cm.
Sædedybde 50 cm.
Brugsslitage, pletter, rester af en etiket på foden af en.