EDVARD ANDERSSON. „Åke Nilssons pige“.

4051157. EDVARD ANDERSSON. „Åke Nilssons pige“.

Olie på panel, ca. 35 x 30,5 cm, karmmål 49 x 45,5 cm. Signeret Edvard Andersson og dateret -55.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Den Frie Udstilling, København 1956, (som „Lena“) nr 234.

Lidt stødt.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:

Lidt stødt.

Tema

Antal besøg: 423