EDVARD ANDERSSON. „Klanger“.

EDVARD ANDERSSON. „Klanger“.
4051010. EDVARD ANDERSSON. „Klanger“.

Olie på plade, 61 x 58,5 cm, karmmål 63 x 60,5 cm. Signeret Edvard Andersson. Også malet på verso.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLINGER:
Den Frie Udstillning, København 1956, nr 135
Vikingsberg 1961, nr 56.

Farvetab i hjørner såvel som nogle kanter.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLINGER:
Vikingsberg 1961, nr 56.

Tema

Antal besøg: 1.287