EDVARD ANDERSSON. „Rang“.

EDVARD ANDERSSON. „Rang“.
4050938. EDVARD ANDERSSON. „Rang“.

Olie på panel, 65 x 50 cm, karmmål 79 x 66 cm. Signeret Edvard Andersson.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLINGER:
Hotel Thor Ängelholm 1947 #20
Den Frie Udstilling, København 1956 nr 80.

Ubetydelig overfladesnavs.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLINGER:
Hotel Thor Ängelholm 1947 #20

Ubetydelig overfladesnavs.

Tema

Antal besøg: 1.003