4045805. HARTMUT MÜLLER. Vase, Tyskland, 1991.
Hartmut Müller (f. 1944), glaskunstner, Tabernacle Studio, Pinneberg.
Unikt stykke, taskevase, frostet glas med farvet dekoration og polerede hak på ydersiden. Fodplade i sort. Signeret og dateret på jorden.
H. ca. 30 cm.
H. ca. 30 cm.