HARTMUT MÜLLER. Vase, Tyskland, 1991.

4045805. HARTMUT MÜLLER. Vase, Tyskland, 1991.

Hartmut Müller (f. 1944), glaskunstner, Tabernacle Studio, Pinneberg.

Unikt stykke, taskevase, frostet glas med farvet dekoration og polerede hak på ydersiden. Fodplade i sort. Signeret og dateret på jorden.
H. ca. 30 cm.

tegn på slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

H. ca. 30 cm.

tegn på slid.

Antal besøg: 171