BAYONETTER, 2 stk, Frankrig, hvoraf den ene m/1866 chassepot.

403383. BAYONETTER, 2 stk, Frankrig, hvoraf den ene m/1866 chassepot.

Den anden vogn m/1842/59.Med stålbaljer. Samlet længde inklusive bælg 71 og 71,5 cm.

Slitage, anløbning, dele mangler på beslaget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.814