HUGGARE, svensk, m/1748-1856.

HUGGARE, svensk, m/1748-1856.
403346. HUGGARE, svensk, m/1748-1856.

P-stemplet klinge med udluftningsrille. Læder kar. Klingens længde ca 59, total længde ekskl. kappe 73 cm.

Slitage og mærker, spids let bøjet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 6.310