SABEL, for officer, med portopée, Finland.

402455. SABEL, for officer, med portopée, Finland.

Sandsynligvis m/1919. Klinge mærket "SKOHA" og Solingen Totallængde ekskl. kappe ca 105 cm.

Fremstår med mindre brugsspor, portopée med kraftigere slid, kar mangler del.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.899