4016423. MARC CHAGALL. Fødsel i Centaure.
Marc Chagall (1887-1985), Maternité au Centaure, farvelitografi, 1957, Mourlot 195, signeret og nummereret, eksemplar 31/90, ca. 25 x 24 cm, indrammet bag passepartout og glas, med ramme ca. 51 x 41 cm.
Ikke indrammet, let brunet og med små pletter på det øverste bladområde.