MARC CHAGALL. Fødsel i Centaure.

4016423. MARC CHAGALL. Fødsel i Centaure.

Marc Chagall (1887-1985), Maternité au Centaure, farvelitografi, 1957, Mourlot 195, signeret og nummereret, eksemplar 31/90, ca. 25 x 24 cm, indrammet bag passepartout og glas, med ramme ca. 51 x 41 cm.

Ikke indrammet, let brunet og med små pletter på det øverste bladområde.

Kunstner/designer

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Fine Art and Antiques

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Fine Art and Antiques

Antal besøg: 763