857. SLAGLÅSGEVÆR JP SAUER & SOHN.

SLAGLÅSGEVÆR JP SAUER & SOHN.
857. 4015848. SLAGLÅSGEVÆR JP SAUER & SOHN.

Halv-ottekantet tønde ca. 84 cm, kaliber ca. 11mm, fuldt lager med kindstøtte og stål baghætte, hornnæse, trælasttag.

Slid, mærker på stemplet, låseskruen mangler på hanen.

Tema

Spring Gun Auction

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Spring Gun Auction

Katalognr.
857
Antal besøg: 687