Hjørneskab, svensk nåde, 1920'erne.

4011897. Hjørneskab, svensk nåde, 1920'erne.

Fineret med brændende birk og macassar og sorte detaljer i relief på skabsdør, indvendigt kabinetinteriør, foldeklap, tre elegante ben med drejet indretning og cannelyr. Bredde 90, dybde 57, højde 144 cm.

Slid, lejlighedsvise ridser, enhver ubetydelig plet.

Nøgle/nøgler findes

Tema

From Swedish Grace to Modernism

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Tema

Antal besøg: 2.333