39923. FOOD SERVICE, 63 dele, flinttøj, "Vine", Arthur Percy, Gefle Porcelænsfabrik.
9 flade tallerkener, diameter 25 cm.
10 dybe tallerkener, diameter 25 cm.
2 tallerkener, diameter 21,5 cm.
4 tallerkener, diameter 20 cm.
6 tallerkener, diameter 19 cm.
7 serveringsfade, længde 21 - 32,5 cm.
2 serveringsskåle, længde 23,5 cm.
Rund serveringsskål, diameter 23, højde 9 cm.
9 lave tekopper, 13 tønder.
3 høje tekopper med underkopper.
3 kaffekopper, 7 tønder.
Tekande Sukkerskål 2 flødekander 3 kander.
Slitage, hak, misfarvninger, krakeleringer. Delene er i varierende stand.