SØLV, 4 dele, dels nielloværk, dels Rusland, 1900-tallet.
398477. SØLV, 4 dele, dels nielloværk, dels Rusland, 1900-tallet.
Del af et bæltespænde, niello arbejde, Rusland.
Broche, nielloværk, formentlig orientalsk, ustemplet, længde ca 6,5 cm.
Vedhæng/boglås (?), niello værk, utydeligt stemplet, længde ca 3,5 cm.
Pokal med løs træbund, Rusland, total højde ca 9,5 cm.
Slid, kop mangler fod, suppleret med løs træfod. Spændedel mangler. Have på.