JOAN MIRÓ. Komposition, fra „Série III“.

3972071. JOAN MIRÓ. Komposition, fra „Série III“.

(Pl. 3) fra serie III, farveætsning & farveakvatint, 1953 signeret, dateret og nummereret Miro 6/50, 1953, Redigeret af Maeght, Paris,

Trykmål ca. 23,5x29,5 cm, mål inkl ramme 49x56 cm

LITTERATUR Dupin 90.

Ikke undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Joan Miró (1893–1983)

Tema

Eclectic & Decorative

Få foretaget en gratis vurdering!

LITTERATUR Dupin 90.

Kunstner/designer

Joan Miró (1893–1983)

Tema

Eclectic & Decorative

Antal besøg: 1.206