MAX ACKERMANN (1887-1975). Brobundne kontinenter V.

3971264. MAX ACKERMANN (1887-1975). Brobundne kontinenter V.

Max Ackermann (1887-1975), Brückte Kontinente V, farvesilketryk, 1972, signeret og dateret, uden nummerering (sandsynligvis som årsudgave for Kunstverein), ca. 31 x 48 cm, indrammet bag glas, med ramme ca. 53,5 x 73 cm.

Ikke indrammet, undersøgt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ikke indrammet, undersøgt.

Antal besøg: 164