CARL FAGERLUND. Bordlampe, Orrefors.

3959343. CARL FAGERLUND. Bordlampe, Orrefors.

Fod lavet af hvidt glas. Signeret Orrefors RD 1503. Højde 57 cm inkl skærm. Skærmdiameter 44 cm.

Mindre slitage. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionel garanti.

Kunstner/designer

Carl Fagerlund (1915–2011)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Carl Fagerlund (1915–2011)

Antal besøg: 234