VASER, 2 stk, glas, Nils Landberg, Orrefors, 1940'erne.

395416. VASER, 2 stk, glas, Nils Landberg, Orrefors, 1940'erne.

Vase, dekoration af kvinde og blomster, signeret, nummereret 2390 B.3. (=1946), TS (gravør Thure Schultsberg), højde 18 cm.
Vase, dekoration af kvinde og fugle, signeret, nummereret 2406 A.8. (=1942), O. (gravør Ove Bjerding), højde 19 cm.

Brugsslitage, mindre aflejringer, ridser under bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.275