395386. SKÅL, 3 stk, samt VASE, glas, Bertil Vallien, Boda Åfors, Kosta-Boda, 1900-tallet.
2 skåle på fødder, signeret, Boda Åfors, V170:100, diameter 10, højde 10,5 cm.
Vase, signeret, Boda Åfors, V 186:100, højde 10 cm Skål, blå, "Chicko", signeret, Kosta Boda Artist Coll 59606, diameter 11, højde 8 cm.
Mindre slitage. Skåle og vase Boda Åfors med ridser under fod.