SKÅL, 2 stk, og VASE, glas, Orrefors, bl.a. Nils Landberg, 1900-tallet.
394395. SKÅL, 2 stk, og VASE, glas, Orrefors, bl.a. Nils Landberg, 1900-tallet.
Skål, rød, signeret Orrefors 3101/1, diameter ca 14, højde 6,5 cm.
Skål, blåtonet glas, Nils Landberg, signeret Orrefors Nu 3300/3, diameter 7, højde 6 cm.
Vase, signeret Orrefors Sweden N.Landberg Expo 2155, højde 13,5 cm.
Fremstår med mindre brugsspor, rød skål med ridser.