KAFFESERIE I SØLV MM, 5 dele, inkl. CH Hallberg, 1955 eller 1956.

393475. KAFFESERIE I SØLV MM, 5 dele, inkl. CH Hallberg, 1955 eller 1956.

Kaffekande, sukkerskål med låg og flødekande, stemplet CG Hallberg, E9/F9; Højder henholdsvis 23, 11 og 8 cm.
Oval tallerkenbakke med kant, stemplet "Reproduction Sheffield Plate"; Længde 38, Bredde 25 cm.
Rund dækkeserviet i tallerkner/ nysølv; Diameter 12 cm.
Sølv vægt; kande med hank 556 g, sukkerskål og flødekande 283 g.

Alder og Brugsslitage.
Gravering forekommer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Alder og Brugsslitage.
Gravering forekommer.

Antal besøg: 1.816