KUNSTGLAS, 4 dele, Murano, Italien, første halvdel af det 20. århundrede.
393063. KUNSTGLAS, 4 dele, Murano, Italien, første halvdel af det 20. århundrede.
Skål på fod med pegasus dekoration, grøn/lyserød, højde ca 24 cm.
Vase med delfin- og søhestedekoration, grøn/pink, højde ca 28,5 cm.
Vase med delfin dekoration, gul, højde ca 19 cm.
Skålvase i form af en fisk, rød, længde ca 33 cm.
Herkomst: Portugisisk diplomatfamilie.
Alle dele undtagen liggende lyserød fisk med skader, dele mangler. Have på.