TOBAKDIN, tin, art deco, 1920'erne/30'erne.

389358. TOBAKDIN, tin, art deco, 1920'erne/30'erne.

Låg med gravering: "RYGETOBAK ER EN SKÆD, SOM VI LÆRTE FRA INDIEN". Højde ca 18,5 cm.

Slitage, ridser, buler. Låg med strækmærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.296