2 stk rosenvandssprinklere, sølv, Persien, omkring 1900 (2).

3886644. 2 stk rosenvandssprinklere, sølv, Persien, omkring 1900 (2).

Sølv, indgraveret og udskåret. Alt omfattende med blomstermønster. Sølvmærke på foden H. nogensinde. ca. 40,5/43 cm, ca. 639 g og 687 g.

Tegn på alder og brug. ridser og slid. Lidt bulket på steder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 462