38730. DESK DESIGN, SKULPTUR og VIRAPULANG.180071900s.
Skrivebordssæt med siddende kvinde og to blækhorn, metal og træ, længde 44, højde 43.
Skulptur, zink, skilt H. Eichberg, højde 30 cm.
Fad og skål på kuglefødder, såkaldt virapulang, messing. Diameter tønde 10 cm, højde skål 6,5 cm.
Slitage, skulptur mangler dekoration og er beskadiget.