ANDREAS BORELLI TYPE VIOLIN, 20. ÅRH.

3852159. ANDREAS BORELLI TYPE VIOLIN, 20. ÅRH.

Solid dækning, flammede ahornsider og bund, europæisk lyd.
Inde i etiketten:
Kopi af
Andreas Borelli Født Parma - 1720.
Violin størrelse: 60 cm
Kassedimensioner: 12x78x24,5 cm.

Der mangler lak på violindækslet, med tegn på brug på det tidspunkt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inde i etiketten:
Kopi af
Violin størrelse: 60 cm

Antal besøg: 512