BORDUR og DEKORATIONSUR 1 par, århundredeskiftet 1800-1900.
38367. BORDUR og DEKORATIONSUR 1 par, århundredeskiftet 1800-1900.
Marmor og forgyldt bronze. Urværk Frankrig.
Bordur, urskive mærket Carl H Anderson Stockholm, pendul fås, total højde ca. 55 cm.
Dekorative urner 1 par, højde ca. 36 cm.
Nøgle til bordur mangler, En urne mangler et dekorativt element foran. Der mangler en skrue på et håndtag.