3822231. EN DOBBELT CAMEO RING.
To udskårne skalcameostykker, der begge skildrer en dame i profil. Hver måler ca. 6 x 3,5 mm. Umærket gult metal monteret. Fingerstørrelse N. Vægt 3,3 g.
Cameoerne er ikke beskadiget.
Holderen har generelt overfladeslid med nogle dybere ridser. Synlige loddemærker til skaftet. Indstillingsområdet har en vis splittelse og slid.
Cameoerne er ikke beskadiget.