Blåmalet tallerkenhylde, med skehylde og 3 skuffer, længde 89,5. bredde 12,5, højde 91 cm.
Brunbejdset tallerkenhylde, længde 100, bredde 12, højde 50 cm.
Slitage, ridser, stød.