37910. PIEDESTALER, 2 stk, 1900-tallet, og SØJLEBORD, 1800-tallet.
Piedestal, alabast. Højde 86 cm.
Piedestal, forgyldt med marmorplade. Højde 58 cm.
Søjlebord, hvidmalet. Længde 74, højde 75 cm.
Brugsslitage, søjlebordpladen skal sættes fast på foden igen.