RING 18k guld med grønne sten og brillanter på i alt ca 0,9 ct og ARMBÅND sølv, 1900/2000 tallet.

378215. RING 18k guld med grønne sten og brillanter på i alt ca 0,9 ct og ARMBÅND sølv, 1900/2000 tallet.

Ring 18k guld med grønne sten ca 7,5 x 6 mm, 30 brillanter af ca 0,03 ct, ustemplet, vægt Armbånd, sølv med grønne og hvide sten, ustemplet, bredde ca 5 mm, længde ca 17,5 cm.

Brugsslitage. En enkelt sten med en Kantstødt. Inklusioner. Grøn sten med kraftige revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.694