Kommode med SPEJL, 1800-tallet.

377976. Kommode med SPEJL, 1800-tallet.

To-delt, ikke forbundet fra starten.
Kommode 96, bredde 52, længde 104.
Meget rigt skulptureret spejlramme, angiveligt udført af Emil Hederstedt, Hylletofta. Højde 124, bredde 85 cm.

Bureauet med slitage, udskiftet fødder, senere lister.
Spejlramme med mindre skader.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Spejlramme med mindre skader.

Nøgler mangler.

Antal besøg: 2.463