377099. BOGERYLDER / HYLLESYSTEM, 4 dele, teaktræ, "Variette", Bertil Fridhagen, Bodafors, 1960'erne.
Sorte ender, mærket hylde med teakfiner. Skydedøre med underliggende hyldeinteriør. 2 reoler, bredde 80, dybde 40, højde 150 cm. 2 forlængere, længde 76 x 40 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker.