3764713. F. BALLMANN. Landskab med køer.
Ukendt kunstner, landskab med køer, olie på lærred, anbragt på pap, 1926, signeret og dateret 'F. Ballmann 1926', ca. 35 x 51 cm, med ramme ca. 45,5 x 60 cm.