Gustav Burghardt (1890-1970), Hamborg Havn, olie på lærred, signeret, ca. 60 x 78 cm, med ramme ca. 74 x 95 cm
Gustav Burghardt er kendt som landskabs-, stilleben- og havmaler. Hans skildringer af Hamborg Havn er særligt populære.
Mindre tegn på slid.