WILLIAM ANDERSON (BRITISK, 1757-1837).

3738901. WILLIAM ANDERSON (BRITISK, 1757-1837).

Udsigt over Bray på Themsen
olie på panel
25 cm x 34 cm (10 tommer x 13,5 tommer)

NB dette parti er i vores Norfolk salerom i Glandford NR25 7JP.
Proveniens: Privat samling, Skotland; Det lille galleri, 12 Queen St, Norwich.

Let slag til midten af panelet, mal lidt tyndt nogle steder med tegn på overmaling synlige under UV-lys.

Få foretaget en gratis vurdering!

Udsigt over Bray på Themsen
olie på panel

Antal besøg: 219