Kandelaber 1 par, til tre lette waders, messingkant forneden, dateret 1931, højde ca. 22 cm. Lysestager, 1 par, GAB 1961, højde ca. 18 cm.
Lysestage / arm på kandelabre bøjet. Slitage, ridser.