Vægplade, "Uppland Kungsängslilja" Gustavsberg, 34 x 21 cm.
Vægplade, dekoration af fisk, Börje Skohg Gustavsberg, 24,5 x 26,5 cm.
Vase, dekoration af blomster, Rörstrand, højde ca. 23 cm.
Vase med hank, dekoration af blomster, Rörstrand, højde ca. 16,5 cm.
5 dele, "Rød rubin", Upsala-Ekeby / Gefle.
Slitage, mærker, krakeleringer.
Mindre Kantstødt på en skål "Rød rubin".