ELEFANT, træ.

ELEFANT, træ.
369415. ELEFANT, træ.

Monumental figur af en elefant, udskåret træ, øjne stødtænder og tånegle i knoglen, ridserne er forårsaget af alderdom. Revner, indlæg på fødderne mangler delvist eller suppleret, sandsynligvis Indien, omkring 1940, H ca. 93 cm, L ca. 108 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!
369415. ELEFANT, træ.

Ingen anmærkninger.

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adresse

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besøg: 1.623