EN DOGON KANAGA MASKE, LILLE.

EN DOGON KANAGA MASKE, LILLE.
3692381. EN DOGON KANAGA MASKE, LILLE.

første halvdel af det 20. århundrede, masken med pigmenterede bånd over to sæt arme med et pigmenteret design, 102 cm høj

Proveniens - Kieran River Jones Collection.

generelle mærker og slid i forhold til alder, skrammer.

Tema

Kieran River Jones Collection Part II

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 221