36827. LÆNESTOL 4 "Mirja" Bruno Mathsson DUX og BORD, anden halvdel af det 20. århundrede.
Lænestole "Mirja" Bruno Mathsson DUX betrukket med gråt alcantara stof.
Borddiameter ca 100, højde ca 66 cm.
Have på. Pletter. Bord med mindre kant, ridser, revner.