36793. REINHOLD KALNINS. 2 stk, pastel, signeret.
Siddende kvinde, mål indvendig karm ca 61,5 x 47,5 cm.
Portræt af kvinde i ansigtet, på verso stemplet "R Kalnins French Art Center Expertise 9 Seventh Ave Sout NY 12 NY", mål inde i ramme ca. 59,5 x 46,5 cm.