KARL MOHR (1922-2013). Parforce jagt.

3649010. KARL MOHR (1922-2013). Parforce jagt.

Karl Mohr (1922-2013), Parforce Hunt, olie på lærred, signeret, ca. 59 x 49 cm, med ramme ca. 64 x 54 cm

Düsseldorf-kunstneren Karl Mohr opretholdt en postimpressionistisk stil. Hans landskabs- og genremalerier handles stadig aktivt i dag.

Lette tegn på slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Lette tegn på slid.

Antal besøg: 744