HARTMUT LOHMEYER. Lænestol model '411', Wilkhahn.

3648588. HARTMUT LOHMEYER. Lænestol model '411', Wilkhahn.

Lænestol model '411' af Hartmut Lohmeyer til Wilkhahn. 1960'ernes design fra midten af århundredet. Sæde let polstret og dækket med stof.
ca. H 78 cm x H 46 cm x B 60 cm x D 56 cm.

Tegn på alder og brug. Gnidningsmærker og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 389