Rund bakke, messing, Frankrig, 20. Jh.

3636175. Rund bakke, messing, Frankrig, 20. Jh.

Messing, presset, stemplet og indgraveret. Rundt, glat spejl med passende indgraverede koncentriske cirkler, omkranset af kuglefrise ved kanten. Den højstigende kant, konkav i midten. HxDm: 4,3 x 38 cm producentens stempel.

Lette tegn på slid, delvise buler og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 363