OCTAVIUS THOMAS CLARK (BRITISK, 1850-1921).

3633457. OCTAVIUS THOMAS CLARK (BRITISK, 1850-1921).

Landscene med dame og gæs ved Cottage
signeret (nederst til højre), olie på lærred
50 x 75 cm (19,75 x 29,5 tommer)

Proveniens: Privat samling, Suffolk.

genforet lærred, noget maleri synligt under UV-lysinspektion, god hængbar stand.

Tema

18th & 19th Century British and European Paintings

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 278