GLAS, 11 dele, bøhmisk krystal, 20. århundrede.

363249. GLAS, 11 dele, bøhmisk krystal, 20. århundrede.

Karaffel med glasprop; Samlet højde 37 cm, mærket "Lausitzer Glas".
2 stropper; Højde 20,5 cm.
6 vinglas; Højde 8,5 cm, bund markeret i glasset med kronet N. Sejdel; Højde 12 cm.
Vase; Højde 22 cm.

Mindre Brugsslitage.
Karaflens bund er ikke slebet flad.
Den mellemblå vinkop med mundstykke.

Få foretaget en gratis vurdering!

2 stropper; Højde 20,5 cm.
Vase; Højde 22 cm.

Mindre Brugsslitage.

Antal besøg: 5.080