3630984. LORIOT (1923-2011). To herrer i badet.
Loriot (faktisk Vicco von Bülow, 1923-2011), To herrer i badet, bronze, signeret 'Loriot' på siden, nummereret og stemplet med støberimærket 'ars mundi, eksemplar 222/980, H x B x D ca. 18 x 16 x 8 cm.