3604623. Vitrineskab i Chippendale-stil, 20. århundrede.
Bundet birk. Top med glaserede dørpar og sider, spejlet interiør med to glashylder. Nederst med to skuffer. Fodfinish med „bold og klo“ -indretning.
Bredde 95, dybde 42, højde 140 cm.
Brugsslitage. Mindre slagmærker. Nøgle er tilgængelig.