BAYONETTER, 3 stk, inklusive sabelbajonet m/1867.

358895. BAYONETTER, 3 stk, inklusive sabelbajonet m/1867.

Bajonet m/1914, Eskilstuna Jernmanufaktur, totallængde inkl. skede 48 cm Sabelbajonet m/1867, Eskilstuna Jernmanufaktur, totallængde ca 63 cm Bajonet, Gras, Frankrig, dateret 1879, totallængde inkl. skede ca 65 cm.

Slitage, mærker, m/1914 med markering på klinge.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.516