Sæt TIN, 4 dele, 1700- og 1800-tallet.

354807. Sæt TIN, 4 dele, 1700- og 1800-tallet.

Bestående af en skål, en tallerken og et par lysestager.
Retter; Johan Fredrik Gellerstedt, Härnösand 1798-1818/36 (diameter 35,5 cm) Tallerken, Lars Friederich Fahlander, Hudiksvall 1761-1789 (diameter 21 cm) Lysestager ustemplede, højde ca 9,5 cm.

Slitage, ridser, buler, revner, anløbning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.272